Leading Manufacturer of macroni pasta making machine, pasta extruder machine, pasta making machine, automatic pasta making machine, industrial pasta machine and pasta machine manufacturer from Kolkata.




₹ 450000 / UnitGet Latest Price
| Capacity | 40 KG -200 KG/HOUR |
| Production Capacity | 200 kg/hr |
| Machine Type | SMI -AUTOMETIC / FUL AUTO METIC |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 20 kW |
| Die Material | ms |
| Material Of Construction | MS With SS Contact |
| Material | MS |
| Weight | 50 KG- 1500 KG |
| Voltage | 220 VOLT / 440 VOLT |
Specifications:
Steps:




₹ 175000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity Per Hour | 50 kg/hr |
| Capacity | 40 KG -200 KG/HOUR |
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Machine Type | SMI -AUTOMETIC / FUL AUTO METIC |
| Finish | Polished |
| Pasta Shape | Macaroni |
| Dough Mixing | Separate Mixer |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 50 KG- 1500 KG |
| Machine Power | 40-80 kw |



₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Motor Power | 5 hp |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 10kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |




₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Power | 5 hp |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 15 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |



₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Operation Mode | Semi Automatic |
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Capacity Per Hour | 50 kg/hr |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Body Material | Stainless Steel 304 |
| Pasta Shape | Macaroni |
| Power Source | Electric |
| Phase | 1 phage |
| Material | S S & M S |




₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Production Capacity | 100 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 10 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |
| Phase | 3 PHAGE |



₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Operation Mode | Fully Automatic |
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Capacity Per Hour | 50 kg/hr |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Body Material | Stainless Steel 304 |
| Pasta Shape | Macaroni |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 PHAGE |
| Material | S S & M S |



₹ 450000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 150 kg/h |
| Production Capacity | 150 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Power | 18 hp |
| Machine Type | 3- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 15 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |


₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Power | 5 hp |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 10 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |


₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Motor Power | 5 hp |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 10 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |



₹ 175000 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50- 60 kg/h |
| Production Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Machine Type | 2- Stage |
| Finish | Polished |
| Installed Power | 5 kw |
| Die Material | SS 304 |
| Material Of Construction | SS 304 |
| Material | S S & M S |
| Phase | 1 / 3 PHAGE |



A. K. Kuila (Managing Director)
Rising Industries
Teghoria, Loknath Mandir, Jhowtala, Ghosh Dutta Para, Kolkata - 700157, West Bengal, India









