Manufacturer of a wide range of products which include momo machine manufacturer, dumpling making machine, momo making machine, momos making machine and dim sum making machine.






₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Operation Type | Automatic |
| Machine Function | Momo Forming |
| Number Of Dies | 5 |
| Brand | Rising Industries |
| Power | 2.2 kw |
| Capacity | 2000-2400 Piece/Hour |
| Voltage | 220 V |
| Power Consumption | 1 HP |





₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Operation Type | Automatic |
| Machine Function | Momo Forming |
| Number Of Dies | 5 |
| Brand | Chinese Import |
| Power | 2.2 kw |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Operation Type | Automatic |
| Machine Function | Momo Forming |
| Number Of Dies | 5 |
| Brand | Rising Industries |
| Power | 2.2 kw |
| Capacity | 2000-2400 Piece/Hour |
| Voltage | 220 V |
| Power Consumption | 1 HP |




₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Operation Type | Automatic |
| Machine Function | Momo Forming |
| Number Of Dies | 5 |
| Brand | Rising Industries |
| Power | 2.2 kw |
| Capacity | 2000-2400 Piece/Hour |
| Voltage | 220 V |
| Power Consumption | 1 HP |
Features:



₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Automatic |
| Appliance Type | Momo Making Machine |
| Power Source | Electric |
| Production Capacity (pieces/hr) | 1000 to 4000 pieces/hr |
| Operation Type | Fully Automatic |
| Machine Function | Momo Forming |
| Momos Shape | Round |
| Number Of Dies | 5 |
| Brand | Chinese Import |
| Power | 2.2 kw |



A. K. Kuila (Managing Director)
Rising Industries
Teghoria, Loknath Mandir, Jhowtala, Ghosh Dutta Para, Kolkata - 700157, West Bengal, India



